Media-sat portal Home Page FAQ Team Search
  Registracija
Prijava 
Neodgovoreni postovi Aktivne teme  

Izbriši sve kolačiće

New Topic Post Reply  [ 9 post(ov)a ] 

Prethodna tema | Sljedeća tema 
Autor Poruka
Izvan mreže 
PostPostano: 04 tra 2013, 04:12 
Owner-Vlasnik

Datih hvala: 823 puta
Primljenih hvala: 792 puta
Medialink IXUSS ONE

Recenzija:

Linux HD resiver koji se nedavno pojavio na tržištu ali je pomalo nepoznanica i o njemu se pišu oprečna mišljenja pa evo pravog testa.

Kućište resivera nije atraktivnog izgleda poput dreambox-a a ni veliko kao kod VU+ resivera, dovoljno veliko da se resiver previše ne grije iako nema ventilatora. U kompletu dolazi HDMI kabel i baterije za daljinski te knjiga sa uputama.

Privitak:
CAM00020.jpg

Adapter je 3.5A i trebao bi biti bolji nego na dreambox clonovima koji su slabiji i kvare se
Daljinski je univerzalni za 4 uređaja: sat rec, vcr, dvd i tv u koji ide i knjižica sa kodovima, tipke na daljinskom su malo pretvrde
Display je velik i funkcionalan u svjetloplavoj boji

Privitak:
CAM00031.jpg

Prva stvar koju sam primjetio kada sam ga uključio je bila brzina bootanja, vrlo se brzo pokrenuo pa sam to pripisao enigmi koja je bila u njemu: release no pokazalo se da je zaista brz pa i kod restarta enigme, restart enigme napravi za oko 20-25 sekundi što me vrlo ugodno inznenadilo jer sam navikao na dm800hd koji to radi jako jako dugo.

Kako nisam bio zadovoljan sa release ubacio sam za test PB i AAF image no ipak mi se PB pokazao kompletniji i nešto bolji.
Ubacivanje image se radi vrlo jednostavno i brzo te je i tu buno brži i bolji od dreambox-a.
Image staviti na USB stick koji je formatiran u WIN FAT32, ubosti usb u isključen resiver te ga upaliti na prekidaču otraga.
Na dislpayu će ispisati " If you N i gorit će crvena lampica, tada treba na daljinskom stisnuti strelicu prema gore u krenut će flešanje imagea a na displayu će pisati "Upgrade". Kada je postupak dovršen pisat će "remove usb", dakle ugasiti resiver na prekidaću, izvaditi usb stick te upaliti resiver.
postupak podešavanja postavki je isti kao na dreambox ili VU+ resiverima.

Privitak:
screenshot.jpg

Privitak:
screenshot (1).jpg

Privitak:
screenshot (2).jpg

Nakon ubacivanja liste kanala sa Dreamset nije potrebno raditi restart enigme.
Plugini koje sam ja testirao (mediaportal, Subtitle player, PDupdater i mediaplayer) instaliraju se standardnim postupkom iz TMP mape odnosno kopiranjem na putanju u resiver ovisno i vrsti plugina, nisam do sada imao zeleni ekran u ovim postupcima.
Mana jer se plugini ne pozivaju zelenom tipkom koja trenutno ni za šta ne služi kao crvena.

Privitak:
screenshot (1).jpg

Privitak:
screenshot (2).jpg

Emulatori su mi zadali dosta problema, ovdje je PB nedorađen i neefikasan, istina ima solidnu podršku i addons panel ali skripta za pokretanje emulatora je iz prošlog stoljeća :( a putanje configa su izmjenjene u odnosu na ostale image-e, u AAF image još gore.
Nakon instalacije cccam. mgcamd i oscam-a ubacio sam svoje confie da bi mi emulatori proradili.
Mana je što emulatori nisu dostupni odman sa pritiskom na plavu tipku nego setreba ići u PB centar te tamo birati željeni emu.
Također je mana to da bi promjenili emulator recimo sa cccam na oscam morate prvi najprije stopirati pa tek onda drugi startati, ako pogriješite teško ćete aktivirati bilo koji pa će nekada trebati i restart enigme.
Meulatori solidno rade, napominjem solidno jer ako iz nekog razloga stane malo teže se pokreće ponovo i nije neka brzina kod promjene emulatora.

Privitak:
screenshot (3).jpg

Privitak:
screenshot (4).jpg

I na kraju, kvaliteta slike je bolje nego na dm800hd, ton ne mogu usporediti jer nemam neku posebnu opremu za to.

Konačni zaključak je:
Solidan HD Linux resiver koji vrijedi svoju cijenu 170 eura i koji je solidna zamjena za clon dreamove koji se više kod nas ne smiju prodavati i ne uvoze se više, ali ako bi imao imalo bolju podršku bio bi to sasvim dobar resiver.
Resiver za krajnjeg korisnika koji samo gleda satelitsku televiziju sasvim zadovoljava pa i više od potrebnog.
S obzirom na nedostatke radi slabe podrške a s druge strane kvalitete materijala, izvedbe i brzine dao bih mu ocijenu 8 od 10.

Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

DM800PVR - Xpeed LX2 - Dm600PVR
Gibertini 115, Silent Gold 107 by Jaeger + SuperJack GP580

~~~VPS OSCAM SERVER~~~

Vrh

Izvan mreže 
PostPostano: 04 tra 2013, 07:44 

Datih hvala: 217 puta
Primljenih hvala: 206 puta
ne skontah da li je oovo iz He@d-ove fabrike, al sve u svemu, ako se klonovi neće više proizvditi , mislim na dm klonove, onda je i ovo dobro rešenje,

mada je sve to kina, kina je majka, nema šta nemaju.

klonova još ima kod nas koji smo daleko od eu. hahahahhaha

xpeed lx2
dm800hd sim 2.01
coship ttv
ue40es5500
LeTV 1s x500

Victoria Concordia Crescit
Forza Ferrari! Sempre Ferrari!

Vrh

Izvan mreže 
PostPostano: 04 tra 2013, 07:53 
Owner-Vlasnik

Datih hvala: 199 puta
Primljenih hvala: 405 puta
Po nekom saznanju iz mojih izvora Dreambox = Falcon za Hrvatsko trziste , znaci receiver pod nazivom Falcon identicnog izgleda i konfiguracije kao DM.

Ista pašta samo drugo pakiranje...... ostaje da sacekamo desetak dana kad je najavljen dolazak Falcon-a na police ducana u HR.

Ora et labora
Krepat ma ne molat !!!
Nikada se nemoj raspravljati sa budalom.Spustit ce te na svoju razinu,a onda ce te pobijediti sa svojim iskustvom.

Vrh

Izvan mreže 
PostPostano: 04 tra 2013, 07:58 

Datih hvala: 217 puta
Primljenih hvala: 206 puta
Toyo je napisao:
Po nekom saznanju iz mojih izvora Dreambox = Falcon za Hrvatsko trziste , znaci receiver pod nazivom Falcon identicnog izgleda i konfiguracije kao DM.

Ista pašta samo drugo pakiranje...... ostaje da sacekamo desetak dana kad je najavljen dolazak Falcon-a na police ducana u HR.

to isti đavo, samo će zabraniti da nosi naziv dreambox i eto ga idemo ponovo,

ps

ako je neko imao priliku da proba optibox hd evo nek slika i napiše poenšto o njemu

xpeed lx2
dm800hd sim 2.01
coship ttv
ue40es5500
LeTV 1s x500

Victoria Concordia Crescit
Forza Ferrari! Sempre Ferrari!

Vrh

Izvan mreže 
PostPostano: 26 ruj 2013, 05:43 

Datih hvala: 5 puta
Primljenih hvala: 4 puta
Zanima me da li sw ide isti i u ixuss zero ,sutra mi stiže pa da vidimo kako to čudo radi

Vrh

Izvan mreže 
PostPostano: 27 ruj 2013, 00:37 
Owner-Vlasnik

nije isti
evo upravo sam u njemackoj sredio jedan novi ixuss, ubacio pb enigmu, cmove i list, radio kao raketa
ljudi pogledajte memoriju

Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

~~~VPS OSCAM SERVER~~~

Vrh

Izvan mreže 
PostPostano: 27 ruj 2013, 11:00 
Moderator

Datih hvala: 66 puta
Primljenih hvala: 91 puta
pa cijena mu je oko 150 eura, realno gledajuci jeste fin risiver ali ako se doda koja parica vise moze da se uzme i neki vu+ pa da te sreca pogleda, konkretni risiver imao je priliku da mi testira drugar, po njegovim rijecima: risiver nije full hd tacnije nema oznaku 1080p vec 1080i mala razlika, linux risiver 400 MHZ, imas android aplikacije na njemu, podrzava diseq 1.0, 1.1, 1.2 , kao i da ga je probao sa nekom pb enigmom, kao sto kolega sandrije rece radi kao raketa, nerazumijem se to je njegovo misljenje, a moje je da moze da se doda joj 100 eura i narucis preko neta dobar vu* resiver i neboli te glava. :uzdravlje:

Оче наш, који си на Небесима
Да се свети име Твоје
Да дође Царство Твоје
Да буде Воља Твоја
И на земљи као што је на Небесима
Хлеб наш насушни дај нам данас
И опрости нам дугове наше
Као што и ми опраштамо дужницима својим

Vrh

Izvan mreže 
PostPostano: 27 ruj 2013, 13:39 
Owner-Vlasnik

nema tu mišljenja kao ni ti tvojih 100 eura
to danas nije mala para i 150 eura nije isto kao 250
ionako korisnici samo uzmu daljinski i gledaju po koji kanal sve ostale funkcije su manje bitne
ovog krasi brzina, kvaliteta slike, memorija i naravno cijena
ne grije se i vrlo lijepo kućište
mana mi je samo slaba podrška

~~~VPS OSCAM SERVER~~~

Vrh

Izvan mreže 
PostPostano: 27 ruj 2013, 13:46 
Moderator

Datih hvala: 66 puta
Primljenih hvala: 91 puta
ma u potpunosti se slazem sigurno 95 % korisnika samo to i radi netrazi napredne funkcije niti im sta trebaju, u potpunosti si u pravu :uzdravlje:

Оче наш, који си на Небесима
Да се свети име Твоје
Да дође Царство Твоје
Да буде Воља Твоја
И на земљи као што је на Небесима
Хлеб наш насушни дај нам данас
И опрости нам дугове наше
Као што и ми опраштамо дужницима својим

Vrh

Traži:
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
New Topic Post Reply  [ 9 post(ov)a ]